150BPM by KOMPOT

24. máj 2018

Náš príbeh

Máme radi beh. Väčšina z nás nebehá preto, aby vyhrala olympiádu, ale preto, lebo nás to baví a robí nám to radosť. Pretože, ako každý bežec potvrdí, beh je láska.

Okrem toho, že radi beháme, máme vzťah k oblečeniu. Obzvlášť k tričkám, pretože sme Kompot a 150BPM je náš nový srdcový projekt. A pri oblečení si potrpíme na trvanlivosť, kvalitu, férový výrobný proces a prírodné materiály. Niekomu vyhovujú plastové odevy veľkých športových značiek, my sme sa pristihli pri tom, že nám už vyhovujú menej. Vlastne nám nevyhovujú. A tak sa zrodil nápad skúsiť to inak.

Urobiť dobré športové tričko nie je také jednoduché. Hoci máme 10 rokov skúseností s navrhovaním a výrobou textilu a privoňali sme už aj k tomu športovému, bol to pomerne dlhý a dôkladný proces. Od materiálu, cez strih, až po bezpečnostné reflexné prvky.

Pri dobrom oblečení, športovom obzvlášť, je extrémne dôležité, aby dobre sadlo, aby sa naťahovalo tam, kde to treba a aby nepovolilo tam, kde netreba. Musí byť príjemné na tele, zároveň musí dobre odvádzať pot a teplo. Po dlhých poradách s tými, ktorí tomu naozaj rozumejú a desiatkach skúšok strihov a materiálov sme dospeli k finálnemu produktu.

Tričko 150BPM je ušité z látky, ktorá je tkaná z nepravidelných vlákien bavlny. Okrem toho, že ide o 100% prírodný materiál, má potrebnú savosť a jednu príjemnú vlastnosť – takto tkaná látka má elastické vlastnosti a vie sa prispôsobiť telu. Takže aj keď máte tričko „natelo“, netlačí, neťahá, nezavadzia a príjemne sa nosí. Okrem toho je vybavené reflexnými bezpečnostnými prvkami, ktoré môžu pomôcť na ceste pri zníženej viditeľnosti.

Prototypy tričiek sme poctivo rozdávali naozajstným bežcom, profesionálom aj rekreačným vytrvalcom, aby sme zistili, čo si o nich myslia. A keď si už všetci mysleli len to najlepšie, vedeli sme, že to máme. Tak sa zrodilo prvé tričko značky 150BPM – Beh je láska, ktoré bolo naozaj a priznane testované na bežcoch.

A prečo 150BPM? Ak behávate, asi viete. Ak nebehávate, alebo behávate, ale aj tak neviete, tak 150BPM je tepová frekvencia pohodlného rekreačného behu. Takého, pri ktorom podávate výkon, no zároveň ste ďaleko pod hranicou možností a beží sa vám príjemne. Ak beháte s partnerom, alebo v skupine, pri takejto tepovej frekvencii sa dokážete popri behu aj pohodlne rozprávať.

Na záver sa chceme poďakovať všetkým, ktorí nám pri vývoji trička pomohli: Michalovi Darilovi, Clare Freire, Jurajovi Staroveckému, Adamovi Šoltésovi, tímu 150BPM a všetkým nadšencom, ktorí tričko poctivo brali na svoje výbehy.

Galéria