Ako vznikol KOMPOT WHEELERS CC

09. október 2019

KOMPOT a ľudia v ňom sú fanúšikovia a fanúšičky všeličoho, metalu, zavárania, ručných prác, riadne dobrého dizajnu, Donnyho Benéta, obskúrneho humoru a niektorí z nás sa v dôvernej chvíli priznali, že ľúbia cyklistiku.

To sme v KOMPOTe ešte nezažili, ale dobre teda.

Rovno sme oslovili Martina a Petra Velitsovcov a už to šlo z kopca (no a následne veľakrát do kopca a nie jedného).

IMG 8496
Ich značku Isadore Apparel sme prijali do Kompotovej rodiny v októbri 2017 a milé zvítanie oslávili jazdou s Petrom Velitsom. Prišlo asi 50 cyklistov a cyklistiek.

Akoby to bolo včera. Vonku pršalo mrholilo, no nenarodilo sa žabiatko, ale cyklistický klub Kompot Wheelers CC. 

To sme vtedy ešte nevedeli. 

Foto: Juraj Starovecký
KompotxIsadore2017 
Účastníci plní nadšenia poďakovali za jazdu a my sme spokojní, hrdo a unavene, konštatovali, že najväčší športový výkon našich životov máme za sebou.

Nie.

Chýr o jazde a novej značke u nás sa niesol krajinou a nám pribúdali správy s otázkami, kedy bude ďalšia jazda, či máme v KOMPOTe aj ten žltý pánsky dres, kedy bude ďalšia a dlhšia jazda, či máme nové krátke bibsy od Isadore Apparel, prečo jazdy nie sú pravidelné a vôbec.

Tramtarará. 24. mája 2018 sa uskutočnil historicky prvý Malý Piatok - pravidelná štvrtková jazda pre cestné bicykle. Nepodarilo by sa nám to bez veľkej pomoci Evy a Borisa z Lusco Fusco Cyclery, spriateleného klubu WLRM cycling crew a remeselnému pivovaru Hellstork.

Odvtedy sme mali viacero víkendových 100 kilometrových jázd, spolu drilujeme signalizáciu pri jazde, pokúšame sa čo najdôstojnejšie pokoriť Braunsberg, pripomenuli sme si pád režimu jazdou v pohraničí, máme klubové dresy aj na leto aj do nečasu, ktoré sme si sami navrhli a Isadore Apparel ušili,v Karpatoch naberáme svalovú hmotu na stehnách, tešíme sa z ďalších spoločných jázd s bratmi Velitsovcami, pozorujeme ako sa dostávame do formy (Kde sú tie časy, keď na Laurinskej 19 prevládali Isadore dresy vo veľkostiach XL a 2XL? Preč sú.), na Deň žien sme odštartovali Čiernu Stredu - pravidelné čisto ženské jazdy, spamäti sme sa naučili vyhýbať výtlkom na obľúbených trasách, oslávili prvé narodeniny, spojili mnoho cyklistov a cyklistiek, vyrazili s bicyklami na Považie a vďaka Isadore Apparel sme sa naučili obliekať do každého počasia.

 

Sme klub mladý, dravý, veselý a chceme jazdiť viac, vždy podľa predpisov, s rovnako nadšenými ľuďmi.

Pridajte sa!

Staňte sa členom, prídite si s nami zajazdiť či už na pravidelné čisto ženské jazdy Čierna Streda alebo štvrtkové jazdy Malý Piatok.

Pre účastníkov a účastníčky jázd a členov KWCC máme navyše zľavu 15% na dresy, bundy a bibsy značky Isadore Apparel, ktoré nájdete v predajni KOMPOT na Lurinskej 19.

Všetky novinky, jazdy a podujatia nájdete na našom Instagrame, v klube na Strave alebo v skupine KOMPOT WHEELERS CC

V KOMPOTe vám poradíme s oblečením a vy nám môžete poradiť dačo o bicyklovaní :)

Fičíme ďalej a na vrchole sa čakáme.

Foto: Juraj Starovecký
W1A403Cierna Streda
Foto: Juraj Starovecký
NI0 5848
Foto: Adam Popovec
P9270717
Foto: Eva Sivá
DSCF9327
Foto: Adam Popovec
PB170877
Foto: Juraj Starovecký
W1A9967
Foto: Boris Štefánik
Photo 28 02 2019 20 11 16
Foto: Matúš Guzy
IMG 0894
Foto: Adam Popovec
20180920 231941

EF58E158 D707 4C2D 9AD4 281DC21CE26D

 Gabriela Brestičová