Ideme do mesta!

26. máj 2015

Ideme do mesta!

Je to už nejaký piatok, štvrtok aj stredu. Je to aj nejaký utorok, pondelok, ba i víkend odvtedy, čo nám začal byť náš aktuálny priestor na Panenskej 30 v Bratislave malý. Začali sme rozmýšľať, ako sa pohnúť ďalej. Mali sme veľa možností a dlho sme zvažovali, či sa napríklad nepresunieme do nákupného centra, ktoré poskytuje mnohé výhody. Ale poskytuje aj jednu veľkú nevýhodu - nie je v meste.

Máme radi mestá, ktoré fungujú a nejako sme si všimli, že lepšie fungujú mestá, v ktorých sa niečo deje, v ktorých sú nie len krčmy a kaviarne, ale aj obchody. A tak sme sa nevedno prečo, dopracovali k nápadu, že to v meste, konkrétne v Starom Meste, skúsime aj my. Má to množstvo nevýhod, ale poskytuje to aj jednú veľkú výhodu - je to v meste.

Okrem génia Laciho, ktorého nesmierne uznáva aj náš Teplý Rožok, budeme mať na Laurinskej 19, v krásnej historickej budove oproti DPOH, aj skvelých susedov. KK Bagalu, Ivicu Slávicu, borcov zo Slowatche, DPOH, Galériu Nedbalka, gorilácky Urban House, dobroty z Oribis street foodu, anglické čítanie z Oxford Bookshopu. Za rohom je La Putika, potraviny u Paulíka a kaviareň DobreDobre. A za ďalšími rohmi kopec ďalších dobrých vecí. Skrátka, susedstvo na pohľadanie.

Za Panenskou nám bude smutno. Bolo to krásnych 5 rokov. Vďaka géniovi Lacimu, vďaka susedom a najmä vďaka vám, našim zákazníkom. Hlavne vďaka vám nám je Panenská už malá. Na Laurinskú je to z Panenskej 800 metrov, navyše z kopca a veríme, že cestu k nám si nájdete aj na novej adrese. Keby nie, tu je mapa, ktorá to nájde za vás.

 

Najdôležitejšie nakoniec. V stredu 27. mája budeme mať na Panenskej otvorené len do 16:00, vo štvrtok zatvorené a v piatok, 29. mája už otvárame beta verziu nášho obchodu na Laurinskej, ktorý bude súčasťou celovíkednovej akcie URBAN MARKET, ktorý bude súčasťou celotýždňového podujatia DAAD - Dní architektúry a dizajnu. A potom tam už zostaneme. Pretože tam bude nový, lepší a hlavne oveľa väčší obchod KOMPOT, ktorý ide ako Teplý Rožok. Tešíme sa na vás!