Šťastný nový Kompot.sk

06. november 2013

Keď Kompót pred 10 rokmi vznikol, netušili sme, do čoho ideme. Kompót vznikol, lebo sa nám skrátka chcelo a predávanie tričiek sa nám javilo ako skvelá zábava. A zábava to aj veru bola a stále je.

Päť rokov bol Kompót čistá pankáčina, kde sa na statickej stránke dali objednať nejaké tričká. Odoslaním e-mailu. Začalo sa nám zdať, že by ste si možno aj zalúžili viac komfortu, a tak pred piatimi rokmi vznikol prvý naozajstný e-shop, ktorý s malými obmenami fungoval až doteraz. Pribúdali autorské tričká, ale aj všakovaké veselé darčekové predmety. Možno si pamätáte plyšové baktérie, dizajnové kačičky, či kopec všelijakých veselých blbiniek.

Pred tromi rokmi sme sa presťahovali z prekrásneho podkrovného loftu na Jakubovom námestí do naozajstného obchodu. Uznávame, obchod na štvrtom poschodí bez výťahu nebol pre každého.

Postupne stále viac priestoru dostávali originálne autorské veci od najšikovnejších slovenských dizajnérov a značiek. Tričká, hrnčeky, tašky, pohľadnice, odznaky a všeličo iné.

A o tom je dnešný Kompót. Dobrá zmes toho najlepšieho, čo na Slovensku nájdete. Značky, ktoré môžu smelo konkurovať zahraničným indie labelom. Krásne knihy z vydavateľstva Art Forum aj niekoľko hudobných šmakov. A takáto je aj naša ambícia do budúcnosti – ponúkať to najlepšie, čo na Slovensku vzniká pod jednou strechou a zároveň v jednom okne webového browsera.

Vitajte v celkom čerstvo zavarenom Kompóte, ktorý ide ako Teplý Rožok.

Váš Kompot.sk

P.S.: Toto zďaleka nie je všetko! V najbližších dňoch a týždňoch pribudne ešte niekoľko skvelých prekvapení, z ktorých máme naozaj radosť.