Uspávanky (CD)


Autor: Jozef Lupták

Nápad nahrať uspávanky má asi toľko, koľko má náš najstarší syn Jonatán Amos. Štrnásť rokov mi trvalo, kým som sa dostal k tomu, aby som ich pre naše (a ďalšie) deti naozaj nahral.

Pomohli mi k tomu hlavne moji kamaráti, skvelí hudobníci – Boris, Braňo, Marcel, Štefan. Spájajú nás nielen profesionálne a priateľské vzťahy, ale aj skutočnosť, že sme všetci otcovia menších či väčších detí. Uspávanky zo Slovenska – západného, stredného či východného ale aj rusínske, moldavské či dokonca jedna chorvátska. Každý z hudobníkov mal za úlohu vybrať uspávanky, ktoré ho oslovujú, ku ktorým má svoj osobný vzťah. A tie aj každý sám zaranžoval. Vznikli tak skladby, ktoré dieťa ako poslucháča nepodceňujú. Naopak, cenia si ho ako drahocenný poklad, ktorý sa dokáže rozvíjať každou počutou a nami zahratou notou. Skutočnosť, že deti môžu počúvať tieto piesne v tej najintímnejšej chvíli, pri zaspávaní, je pre nás výsada a zodpovednosť zároveň.

Prinášame vám hodnotné CD s bohato ilustrovaným bookletom, kde nájdete texty všetkých piesní (hoci samotné CD je čisto inštrumentálne) aj samostatnú obrázkovú časť pre deti s príbehom o snívaní. Túto prácu sme zverili našej ďalšej priateľke, skvelej ilustrátorke, Danke Olejníkovej.

Nech sa vám všetkým, malým i veľkým, dobre počúva a zaspáva…

Jozef Lupták


Kapela Tato hrá:
Jozef Lupták – violončelo

Boris Lenko – akordeón, bandoneón

Štefan Bugala – vibrafón

Marcel Comendant – cimbal

Branislav Dugovič – klarinet, basklarinet

Zoznam skladieb:
Uspávanka
Maruta
Čierne oči
Ovečka
Doina
A ľuľaj mi, ľuľaj
Zahrajte mi tichúčko
Beli že mi beli
Eja, ľuľu mi, ľuľu 1
Eja, ľuľu mi, ľuľu 2
Pastier, čo stádo miluje
Spi dieťatko, spi
Ušni že mi, ušni
Limbora
Zaspal pave
Ľuľaj mi, ľulaj, sokole
Dobrú noc, má milá
Nani nani

 

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.