Do jesene bude všetko v poriadku


Autor: Milica Schraggeová
Značka: ARTFORUM

Denníkové záznamy Filipa, nadaného študenta architektúry, ktorý stratil krátkodobú pamäť ako dôsledok nádorového ochorenia, sa stali základom pre rozpovedanie príbehu tak nepredvídateľného, bolestného, ale zároveň plného nádeje, ako môže byť len reálny život. Kniha ponúka najintímnejšie prežívanie matky, ktorá napriek tomu, že je psychologička, prežíva boj o synovo zdravie rovnako ako ktorákoľvek iná mama. Beznádej sa strieda s nevyhnutnosťou ísť ďalej i v situácii, ktorá sa zdá nezvládnuteľná. Hranica toho, čo všetko človek unesie, je posúvaná, postavy príbehu – rodičia, starí rodičia, priatelia i lekári, sa vyrovnávajú s meniacou sa realitou.
Je to kniha o smrti, o dôležitosti rodiny a sile vzťahov, ktoré sú v takejto hraničnej situácii neúprosne testované, o boji s rakovinou a normálnom živote v nenormálnych okolnostiach. O schopnosti meniť okolie a snahe viesť život „ako predtým“, o zdravotníctve, priateľstvách a neutíchajúcich túžbach.

Kniha tvorí celok s knihou Broni Schraggeovej Ja a môj brat, ktorá ten istý príbeh prerozprávala v komiksovej podobe.


Vydavateľstvo: Artforum
Rok vydania: 2010
Počet strán: 144
Jazyk: slovenčina
Väzba: Tvrdá väzba / Hardback
ISBN: 978-80-89445-08-0

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.