Kruhová obrana


Autor: Milan Šimečka
Značka: ARTFORUM

Kniha, ktorá po prvý krát vyšla v samizdatovej edícii Petlice v roku 1985 a patrí, k legendárnym dielam československého disentu, opätovne vyšla 17. novembra  2011 v spolupráci Artfora a Nadácie Milana Šimečku. Text bol napísaný ako osobná výzva ľuďom v totalitnom štáte, ako povzbudenie pre tých, ktorí môžu vďaka veľkým dejinám prepadnúť panike, že sa ich osobné dejiny v tom obrovskom tlaku rozpadnú.

Sme len beznádejné zrnko piesku, alebo na každom z nás záleží, ako bude svet okolo nás vyzerať? Sme len mlčiaca väčšina, hračky v rukách iných? Dokážeme vystúpiť z davu a postaviť sa za svoje veci? Kde vziať silu a odvahu?

Kniha bola napísaná pred rokom 1989, ale napriek tomu je podivne aktuálna. Aj dnes je stratégia kruhovej obrany jednou z možností, ako s chrániť svoje sny a životy. Nenechať sa zomlieť, spojiť sa okolo toho, čo je pre dôstojnosť ľudského života nutné ubrániť.

Vydavateľ: Nadácia Milana Šimečku / Artforum 
Rok vydania: 2011 
Počet strán: 266 
Jazyk: slovenčina 
Väzba: Mäkká väzba / Paperback 
ISBN: 978-80-89445-37-0 
Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.