Na sútoku


Autor: Monika Kompaníková
Značka: ARTFORUM

Román Na sútoku, najnovšia knižka Moniky Kompaníkovej, jednej z najvýraznejších autoriek súčasnej slovenskej beletrie, je príbehom dvoch žien a jediného dňa.Jedna z nich zamyká opitého otca v izbe a absolvuje strastiplnú cestu za uznaním, druhá balansuje medzi povinnosťami voči synovi, otcovi, klientom a svojimi vlastnými túžbami. Jedna chodí ešte len na základnú školu, druhá je slobodnou matkou, no obidve sapohybujú po chodníkoch tých najužších a najsubtílnejších vzťahov a emócií. Zdanlivo banálne každodenné situácie privádzajú obidve k sútoku, k miestu, z ktorého odídu natrvalo poznačené a zmenené.

Monika Kompaníková, laureátka našej najprestížnejšej spisovateľskej Ceny Anasoft litera, opäť raz bravúrne potvrdzuje svoj talent, rozprávačské umenie i schopnosť pozrieť sa svet prenikavými, všímavými očami. Príbeh z detailov príbytkov, rastlín aj zvierat a najpravdivejšia je vo chvíľach, keď sa z krajiny v neustálom pohybe stáva krajina mysle. Dizajn knihy a jej zalomenie mal na starosti Tomáš Kompaník, talentovaný dizajnér, autor jednej z najúspešnejších slovenských autorských kníh AHA, za ktorú získal Red Dot Design Award, European Design Awards.


Vydavateľstvo: Artforum
Rok vydania: 2016
Počet strán: 152
Jazyk: slovenčina
Väzba: Tvrdá väzba / Hardback
ISBN: 9788081501272

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.