Hlbokomorské rozprávky


Autor: Monika Kompaníková

Predstav si vodný svet pod morskou hladinou. Ako v hrnci plnom dobre posolenej planktónovej polievky tam plávajú ryby, chobotnice, medúzy, morské panny, kôrovce, ulitníky, obrovské cicavce, ponorky a jeden či dva batyskafy. A úplne dole, morské dno.

Na dne tej najhlbšej priekopy, v hĺbke viac ako desaťtisíc metrov, na severnom okraji Tichého oceánu, tam, kde sa už nedostane slnečný lúč, potápač, ponorka a dokonca ani japonské lovkyne perál – tak tam už nie je vôbec nič.

I keď - nie je to celkom tak. Aj v tej najtemnejšej a najstudenšej temnote sa dá nájsť nejaký život. Na dne tej najhlbšej priekopy totiž žije jedna ryba.

Okrem lenivej ryby Biby s polámanými zubami obýva tento rozprávkový svet aj jej kamarát had Rado, ktorému sa stále kazí lampáš, a ďalšie tajomné svetielkujúce živočíchy. Spolu hľadajú nový domov, či morské sklo, spolu poriadajú podmorské veselice, odháňajú ponorky.

Cez ich veselé príhody môžme spolu s nimi spoznať aj ten skutočný hlbokomorský svet. 

Monika Kompaníková, známa predovšetkým ako autorka románu Piata loď, oceneného cenou Anasoft litera, s ilustrátorkou Veronikou Holecovou a grafickou dizajnérkou Martinou Rozinajovou vytvorili originálnu pôvodnú detskú knihu s poctivými ilustráciami, s malým atlasom živočíchov a rozprávkami, ktoré deťom otvoria svet, o ktorom dovtedy možno nepočuli. 

Ilustrácie sú robené klasickou grafickou technikou linorytu – tlače z výšky, no v knihe sú tlačené farbami Pantone.


Ilustrácie: Veronika Holecová
Vydavateľstvo: Artforum 
Rok vydania: 2013 
Počet strán: 88 
Jazyk: slovenčina 
Väzba: Tvrdá väzba / Hardback 
ISBN: 978-80-8150-027-5 

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.