Tričko Psíček a mačička


Bestseller

Autor: Josef Čapek
Značky: Kompot, Slovenská národná galéria

kompot balenie 02a190
Rozprávky o psíčkovi a mačičke napísal a nakreslil Josef Čapek ešte v roku 1928. Neuveriteľné: z deťúreniec, ktoré túto milú a na pohľad jednoduchú knižku preslabikovali ako prvé, sú dnes už osemdesiatnici! Tí ju neskôr čítali svojim deťom, tie zasa svojim a tak ďalej a podobne, až dodnes. Celé generácie detí sa vďaka psíčkovi a mačičke naučili vážiť si hračky, písať listy, ale aj upratovať - a predovšetkým: správať sa pekne k ostatným.

Keď sme zistili, že Slovenská národná galéria má originály kresieb Josefa Čapka vo svojich zbierkach, vedeli sme, že to nemôžeme nechať len tak! Slovo dalo slovo a dnes vám v spolupráci so SNG hrdo a nadšene prinášame prvé tričko s jej reprodukciou. Túto ilustráciu a množstvo ďalších diel zo zbierok slovenských galérií nájdete na www.webumenia.sk.

Ak nechcete, aby príbeh psíčka a mačičky skončil, darujte vašim najmenším to nacennejšie: spoločný čas, strávený nad krásnou knižkou. A teraz sa k tomu môžete nahodiť aj do pekného trička od nás! :)

 

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.