Tričko Slovenské železnice


Autori: Ondrej Jób, Čierne diery
Značka: Kompot

V roku 1972 odbočil Massimo Vignelli z vychodených koľajničiek grafického dizajnu a vytvoril ikonickú mapu newyorského metra, ktorá sa stala míľnikom modernistického dizajnu. Isto vtedy netušil, že sa stane inšpiráciou pre Čierne diery a slovenského dizajnéra Ondreja Jóba s dokonale vycibreným zmyslom pre detail a vznikne mapa slovenských železníc, ktorá pamätá i na tie zabudnuté.
Bolo to roboty za vagón, ale spoločnými silami sa nám mapu železníc podarilo dostať aj na tričko. Odteraz si môžete byť istí, že keď raz sadnete do vlaku v tom správnom tričku, ste na dobrej ceste, či už sa na to pozriete z jednej alebo druhej strany.


Čierne diery

Slovensko je krajinou zabudnutých priemyselných pamiatok. Cestujeme za nimi. Snažíme sa nadchnúť ľudí pre históriu starých tovární, baní a stratených sídiel. Dokumentujeme miesta, ktoré už možno ďalšie generácie neuvidia. Sú ich desiatky a miznú nám pred očami. Hovoríme im čierne diery.

Fotíme a píšeme články pre tisíce čitateľov. Tvoríme zberateľské grafiky na risografickej tlačiarni Risomat, v spolupráci s desiatkami slovenských dizajnérov a výtvarníkov. Vydávame mapy, časopisy a knihy. Náš zisk z predaja grafík venujeme na pomoc pamiatkam.

kompot balenie 02b703

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.