Tričko Naše osmičkové


Akcia

Autori: Miša Chmeličková, Michal Húska
Značka: Kompot

1918, prvá republika, Masaryk-Štefánik, veľká radosť: o pol roka neskôr sa triumfálny návrat domov mení na pád, radosť na tragédiu.

II. svetová vojna, SNP: povstanie, ktoré vypukne ako občiansky odpor proti ľudákom, od roku 1948 slúži ako výkladná skriňa komunistickej propagandy.

1968: jarný prísľub socializmu s ľudskou tvárou sa pod pásmi tankov mení na dlhú zimu normalizácie a nádej hasne spolu s obeťou Jána Palacha.

No ľudia nezabudli: pád komunistického režimu začína sviečkovou manifestáciou v marci 1988 v Bratislave, pokračuje demonštráciami počas tzv. "Palachovho týždňa" a vrcholí v Novembri 1989.

Zborové "LÁSKA" na námestiach utíchne a Slovensko zamieri do čiernej diery mečiarizmu: v roku 1998 sa však hra mení a krajina naberá kurz do Európy.

Píše sa rok 2018, na Slovensku zavraždia novinára a námestia sú znovu plné: chceme slušné Slovensko.

Ležatá osmička pripomína húsenkovú dráhu: raz sme hore, raz dole. Je v tom kus mystiky, duch nekonečna. Naše osmičkové roky.

kompot balenie 02b565

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.