Tričko The & of Philosophy


Novinka

Značka: Kompot

Je veľa takých, ktorí sa starajú o materiálnu stránku života – a je to tak dobre: človek si môže slobodne vyberať, komu zverí svoje hmotné statky. Ale málokto nám ponúka niečo pre náš duševný život bez toho, aby nás chcel povodiť za nos – pod rúškom „hlbokých“ myšlienok nás ohrozujú všelijaké ideológie, sekty, fanatici…

Filozofia je čistá. Neklame, nemanipuluje, nezavádza. Filozofická práca je – podobne ako práca architekta a stavbára – práca na sebe samom. Na tom, ako človek vidí veci a čo od nich vyžaduje. Filozofom stačí málo – kniha, papier a pero. A miesto, kde môžu v kľude premýšľať a diskutovať, aby lepšie rozumeli sebe, jazyku a svetu.

V občianskom združení Univerzál preto v spolupráci s Filozofickou fakultou UK pripravujeme rekonštrukciu objektu v areáli fakulty na Gondovej ulici. Nazvali sme ho UniverSaal a chceme v ňom zriadiť takú intelektuálnu dielňu, v ktorej sa môžu slobodne stretávať a diskutovať študenti, profesori i široká verejnosť. Ak sa dobrá vec podarí, na mape Bratislavy pribudne malý domček, z ktorého sa budú do sveta šíriť veľké myšlienky.

Fedor Blaščák
filozof, aktivista a správca občianskeho združenia Univerzál

 


The &


Prešlo už 10 rokov, odkedy dizajnéri z amsterdamského štúdia Experimental Jetset pre japonskú značku 2K/Gingham navrhli tričko "John & Paul & Ringo & George." Minimalistický motív, odkazujúci na žáner "kapelových tričiek" sa veľmi rýchlo stal fenoménom, legendou - no nielen to: tričko sa stalo kultúrnou ikonou. Jeho úspech a odozva, akú vyvolalo, prekvapil aj samotných autorov. Princíp slovnej skladačky inšpiroval zrod desiatok, ba stoviek najrôznejších napodobenín, falzifikátov a iných viac či menej vtipných mutácií originálu.

Aj nás v Kompóte uhranul koncept, ktorý jednoduchou kombináciou štyroch podstatných či menej podstatných mien dovoľuje vytvoriť nečakaný "mesidž". Rozhodli sme sa s touto výzvou popasovať po svojom - v prvom rade slušne a zdvorilo. Nie sme predsa nijakí hulváti, ktorí by si mysleli, že čo je na internete, je zadarmo. A tak sme oslovili tvorcov pôvodného konceptu s prosbou o požehnanie našim výtvorom. Požehnanie nám bolo láskavo udelené a tak Vám dnes s hrdosťou nám vlastnou predstavujeme sériu tričiek "The &"

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.