Tričko Zelená značka Pro


Autori: Peter Hajdin, Katarína Balogová
Značka: Kompot

Značené turistické chodníky majú v našich končinách veľmi dlhú tradíciu, siahajúcu hlboko do 19. storočia. Prvý turistický klub a zároveň aj prvý označený chodník vznikol v Banskej Štiavnici už v roku 1874.

Turistika sa postupne rozvíjala a pribúdali aj nové označené chodníky. Veľký rozmach nastal po roku 1918, keď začal pôsobiť Klub Československých turistov a chodníky sa začali prepájať a značiť jednotne - takzvaným pásovým značením, ktoré sa používa dodnes.

Vďaka usilovnej a nezištnej práce dobrovoľníkov mala sieť značkovaných chodníkov v Československu okolo 46 400 kiliometrov a patrí k najrozvinutejším na svete.

Tradícia značených chodníkov pokračuje aj po rozdelení Československa a dnes je 38 500 km značených chodníkov v Českej republike a okolo 14 000 km na Slovensku. Pásové značenie je dnes ikonou turistiky, ktoré pozná azda každý.

My v Kompóte máme turistiku naozaj radi a preto sme sa rozhodli vzdať tejto ikone hold, aký v Kompóte ikonám zvyčajne dávame - turistické značky dostanú svoje turistické tričko.


Tieto našlapané turistické tričká Vám sadnú ako viete čo na viete čo. Je to vďaka nami navrhnutému originálnemu strihu a vysoko kvalitnej SiroSlub bavlne, z ktorej bola látka utkaná v Portugalsku špeciálne pre nás. Teda, pre Vás. Nepravidelné usporiadanie a hrúbka prírodných vlákien majú takú peknú vlastnosť, že sa dokonale pružne prispôsobia Vášmu telu – a to je veľmi efektné z hľadiska funkčnosti. Jednoducho ideálne tričko na maxi pohodlné zdolávanie vyznačených ciest aj divokých trás s kvalitnou potlačou, ktorá odolá nástrahám prírody aj práčky. Štramáci budete aj čo sa týka farebnosti – salt&pepper bude isto podľa Vášho gusta.

• nami vyvinutý strih pre najpohodlnejšie zdolávanie vyznačených ciest i divokých trás
• Siro Slub bavlna dáva textilu jedinečnú štruktúru a prirodzenú pružnosť vďaka nepravidelnému tkaniu
• odolná potlač v štyroch farebných prevedeniach
• premyslené na Slovensku, ušité v Portugalsku

kompot balenie 02b648

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.