The & of Slovenské Gastro Teal


Autor: potvora
Značka: Kompot

kompot balenie 02a76
Vychutnajte si tričko, ktorého autorom je naozajstný gurmán. Pán je víťazom ľudovej súťaže v spolupráci s Humno.sk na nostalgickú tému: Vystihnite slovenskú mentalitu v štyroch slovách. Autor výroku je skutočne Potvora. Kompletné slovenské gastro sa mu podarilo vtesnať na jedno tričko, a to aj bez použitia oštiepku a halušiek. Ďalší dôkaz, že nie sme takí bačovia, ako sme si o sebe mysleli. 

The &


Prešlo už 10 rokov, odkedy dizajnéri z amsterdamského štúdia Experimental Jetset pre japonskú značku 2K/Gingham navrhli tričko "John & Paul & Ringo & George." Minimalistický motív, odkazujúci na žáner "kapelových tričiek" sa veľmi rýchlo stal fenoménom, legendou - no nielen to: tričko sa stalo kultúrnou ikonou. Jeho úspech a odozva, akú vyvolalo, prekvapil aj samotných autorov. Princíp slovnej skladačky inšpiroval zrod desiatok, ba stoviek najrôznejších napodobenín, falzifikátov a iných viac či menej vtipných mutácií originálu.

Aj nás v Kompóte uhranul koncept, ktorý jednoduchou kombináciou štyroch podstatných či menej podstatných mien dovoľuje vytvoriť nečakaný "mesidž". Rozhodli sme sa s touto výzvou popasovať po svojom - v prvom rade slušne a zdvorilo. Nie sme predsa nijakí hulváti, ktorí by si mysleli, že čo je na internete, je zadarmo. A tak sme oslovili tvorcov pôvodného konceptu s prosbou o požehnanie našim výtvorom. Požehnanie nám bolo láskavo udelené a tak Vám dnes s hrdosťou nám vlastnou predstavujeme sériu tričiek "The &"

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.