Tričko Modrá značka (Girl)


Bestseller

Autori: Peter Hajdin, Katarína Balogová
Značka: Kompot

Značené turistické chodníky majú v našich končinách veľmi dlhú tradíciu, siahajúcu hlboko do 19. storočia. Prvý turistický klub a zároveň aj prvý označený chodník vznikol v Banskej Štiavnici už v roku 1874.

Turistika sa postupne rozvíjala a pribúdali aj nové označené chodníky. Veľký rozmach nastal po roku 1918, keď začal pôsobiť Klub Československých turistov a chodníky sa začali prepájať a značiť jednotne - takzvaným pásovým značením, ktoré sa používa dodnes.

Vďaka usilovnej a nezištnej práce dobrovoľníkov mala sieť značkovaných chodníkov v Československu okolo 46 400 kiliometrov a patrí k najrozvinutejším na svete.

Tradícia značených chodníkov pokračuje aj po rozdelení Československa a dnes je 38 500 km značených chodníkov v Českej republike a okolo 14 000 km na Slovensku. Pásové značenie je dnes ikonou turistiky, ktoré pozná azda každý.

My v Kompóte máme turistiku naozaj radi a preto sme sa rozhodli vzdať tejto ikone hold, aký v Kompóte ikonám zvyčajne dávame - turistické značky dostanú svoje turistické tričko.


Túto turistickú značku tlačíme na fajnový textil výrobcu Stanley&Stella, ktorý je hrdým majiteľom certifikátov Fairwear Foundation, Oeko-Tex a GOTS (Global Organic Textile Standard). Čo to znamená?

Že s certifikátom Fairwear Foundation od Medzinárodnej organizácie práce bolo Vaše tričko vyrobené v dielni zabezpečujúcej dobré pracovné podmienky pre svojich zamestnancov.

Že vďaka prísnemu testovaciemu systému Standart Oeko-Tex boli pri výrobe trička dodržané technologické postupy, ktoré nepripúšťajú chemikálie nebezpečné pre životné prostredie.

Že GOTS (Global Organic Textile Standard) zaručuje bio kvalitu materiálu bez pesticídov, herbicídov a ťažkých kovov. S týmto svetovým certifikátom si môžete byť istí, že nakupujete skutočne ekologicky.

kompot balenie 02b710

Páči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa Vám tento produkt? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.